İmza Patent İmza Patent

Menü

Marka Tescil

Marka Tescil

Marka tescili üretmiş olduğunuz ürünlerinizin ve vermiş olduğunuz hizmetin korunmasında ve tescillenmesinde önemli rol oynamaktadır. Kullanmakta olduğunuz markanın tescili sadece Türk Patent Enstitüsü tarafından yapılmaktadır.

Patent Enstitüsü tarafından yapılacak bu işlemlerin takibi için profesyonel olarak hizmet almanızda Karar Patent yetkili ve uzman personeli ile hizmet vermeye her zaman hazır durumdadır.

Markanız Tescillenmediği sürece sizin değildir. 556 Sayılı KHK’de Markaların sadece ve sadece marka tescili ile korunacağı hükmü açık açık yazmaktadır. Markanızın tescili ve korunması Türk Patent Enstitüsü tarafından yapılmaktadır. Ticaret Odası tescili, esnaf odası vb. tesciller markanızın ve patentinizin korunmasında geçerliliği bulunmamaktadır. Sadece ticari unvanınızla ilgili bir korumayı kapsamaktadır.

Marka Tescili ve marka patent tescilleriniz içerik ve hüküm itibariyle sadece Türkiye sınırlarında geçerlidir. Yapılan marka tescili ve patent tescilleriniz yurt dışında ayrı ayrı Ülkelerde tescillendiği sürece korunmaktadır.

Marka Tescili tescil müracaatı ile korunmaya başlamaktadır. Markanızın tescillenmesi 12 ay ila 14 ay arasında değişmektedir. Marka tesciliniz alındıktan sonra yıllık periyotlarla yatırılan herhangi bir harç ücreti veya ödeme bulunmamaktadır. Alınan marka tescii 10 yıl geçerlidir. marka tesciliniz 10 yılda bir yenilendiği sürece istediğiniz kadar marka tescilinizi devam ettirebilirsiniz.

İyi veya kötü niyetli bir davaya maruz kalmamak için markanızı tescillerken markanızı kullandığınız ve kullanacağınız alanlarda tescillemenizi tavsiye ederiz.